Kliknij

Kliknij
.

środa, 8 stycznia 2014

JOIS

Wiele osób spotkało się już zapewne z marką JOIS

Nie wszyscy jednak wiedzą, co to jest i o co w tym wszystkim chodzi.
JOIS to marka stworzona przez grupę zdolnych, polskich rękodzielniczek. Przez dziewczyny, które z pasją
 i radością tworzą biżuterię . To odpowiedź na ogrom zalewającej nas zewsząd tandetnej biżuterii, która często reklamowana jest jako coś oryginalnego i wyjątkowego. Tymczasem klienci nie przypuszczają nawet, że w naszym kraju mieszkają osoby tworzące rzeczy piękne, niebanalne. 

A często jedyne w swoim rodzaju. Tylko nie mają wsparcia finansowego wielkich koncernów, które lansują modę dla „klonów”.
Stąd inicjatywa i pomysł na to, by pokazać, że polskie rękodzieło istnieje i stanowi alternatywę dla osób poszukujących rzeczy nietuzinkowych. A także dla tych, którzy cenią doskonałą jakość. To także wzajemne wsparcie i reklama dla twórców polskiego rękodzieła. W myśl przysłowia - cudze chwalicie, swego nie znacie.
W tej chwili JOIS to przede wszystkim bransoletki szydełkowo-koralikowe (ang. bead crochet oraz bead crochet rope). Powstające z setek, a czasem tysięcy drobnych koralików
 (o średnicy od 1,5 mm do 3,2 mm), z których każdy z osobna został „przerobiony” szydełkiem.

 Należy zaznaczyć, że są to japońskie i czeskie koraliki bardzo wysokiej jakości. Możemy zapewnić, że przeszły nie jeden test wytrzymałościowy, wykonany przez polskie rękodzielniczki. Niebawem oferta JOIS zostanie poszerzona o naszyjniki i lariaty wykonane tą samą techniką.